SpeedTest

Zanim rozpoczniesz Test Prędkości

wykonaj poniższe czynności

Testuj Prędkość łącza poprzez połączenie kablowe a nie przez WiFi. W tym celu z jednej strony połącz swój komputer przewodem do karty sieciowej a z drugiej do routera. Pamiętaj, że przy wyższych prędkościach tj. powyżej 100 Mb/s połączenie kablowe musi być ustanowione na poziomie 1000 Mb/s.

Wyłącz na komputerze wszystkie programy korzystające z Internetu. Upewnij się czy żaden taki program nie działa w tle. Dużo łącza zużywają również aktualizacje systemu Windows oraz programy typu P2P np. μTorrent. To wszystko musisz wyłączyć.

Do testu należy wyłączyć oprogramowanie Antywirusowe oraz wszelkie Firewalle. Bardzo często jest tak, że zwalniają one działanie łącza, skanując w tle wszelkie czynności wykonywane za pomocą Internetu. Pamiętaj, że po wykonaniu testu niezwłocznie włącz ochronę!

Jeśli wykonałeś wszelkie wcześniejsze kroki, teraz wykonaj  trzy Testy Prędkości w odstępach 5-10 minutowych. Jeśli wynik jest wg Ciebie zbyt niski, prześlij nam zgłoszenie na adres mailowy serwis@kol-net.pl załączając screan lub zdjęcie z testu wraz ze swoim adresem IP. Odezwiemy się do Ciebie.

Do góry