454

Wi-Fi 6 (także Wi-Fi 802.11ax) to nowa generacja połączeń Wi-Fi – standard ten to znacznie rozbudowana i ulepszona wersja dotychczas stosowanej technologii 802.11ac. Do jego powstania przyczyniła się nieustannie wzrastająca liczba użytkowanych na świecie urządzeń. Jeśli masz do dyspozycji urządzenie VR, korzystasz z wielu urządzeń smart lub Twój dom jest po prostu pełen elektroniki, router pracujący w standardzie Wi-Fi 6 będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Poniżej omówimy możliwości routerów Wi-Fi 6 i wyjaśnimy dlaczego są szybsze, bardziej wydajne i oferują lepszą transmisję danych niż routery poprzedniej generacji.

Niesamowicie szybkie Wi-Fi do 9,6 Gb/s

Ultrapłynna transmisja

Wi-Fi 6 opiera się na modulacji 1024-QAM, aby zwiększyć wydajność sieci, a tym samym przesyłu danych, a także wykorzystuje kanał o szerokości 160 MHz, co pozwala uzyskać niezwykle duże prędkości połączeń Wi-Fi. Korzystając z symulatora VR nie doświadczysz zakłóceń, a filmy streamowane w jakości 4K lub nawet 8K zapewnią Ci niesamowite doznania

4 razy większa pojemność i więcej urządzeń
Rozwiązanie dla przeciążonych sieci

Wi-Fi 6 korzysta z połączeń uplink/downlink 8×8 w technologii MU-MIMO, OFDMA oraz kolorowania BSS, a wszystko po to, aby zwiększyć pojemność sieci aż czterokrotnie. Twój inteligentny dom zamieni się w prawdziwe wirtualne królestwo, a Twoi znajomi już nigdy nie będą narzekać na działanie Wi-Fi, gdy zaprosisz ich do siebie na domówkę.

Przesyłaj więcej danych­
O 25% większe prędkości 

Dzięki modulacji 1024-QAM symbol przenosi 10 zamiast 8 bitów, co pozwala uzyskać prędkości wyższe aż o 25% od tych osiąganych przy zastosowaniu modulacji 256-QAM w standardzie 802.11ac. Oglądaj swoje ulubione seriale na Netflixie lub graj na Twitchu i nie martw się o opóźnienia w transmisji.

Szeroki kanał to większa przepustowość
Kanał 160 MHz

Wi-Fi 6 wykorzystuje kanały o szerokości 160 MHz, oferując szybsze prędkości połączeń pomiędzy routerem a urządzeniami. Oglądaj filmy w jakości 8K, przesyłaj i pobieraj duże pliki, korzystaj do woli z urządzeń smart i nie obawiaj się przy tym o żadne zakłócenia.

OFDMA oznacza lepszą wydajność
Irytujące opóźnienia to już przeszłość

Wi-Fi 6 korzysta z techniki OFDMA w celu zwiększenia wydajności urządzeń pracujących w tym standardzie. Aby lepiej zobrazować zalety tego rozwiązania, połączenie Wi-Fi porównamy do szeregu samochodów dostawczych, które transportują pakiety danych do urządzeń. W standardzie Wi-Fi 802.11ac każda z ciężarówek lub pakietów może dostarczyć do urządzenia tylko jedną paczkę na raz. Natomiast technika OFDMA umożliwia transport wielu paczek do wielu urządzeń w tym samym czasie. To innowacyjne rozwiązanie przyczynia się do znaczącej poprawy zarówno wydajności pobierania, jak i przesyłania.

Share
Do góry